Historia

Firma GRYFTEC założona w sierpniu 2004 roku, początkowo jako jednoosobowa działalność gospodarcza, miała już z założenia stać się wyspecjalizowanym dostawcą usług w zakresie projektowania, doradztwa i realizacji systemów mikroprocesorowych. Celem założyciela firmy, było utworzenie zespołu inżynierów projektantów i programistów, ściśle ukierunkowanych i wyspecjalizowanych w technologiach związanych z systemami wbudowanymi.wykres

 

Już od pierwszego roku działalności, firma zatrudnia swoich pierwszych pracowników realizując pierwsze projekty na zlecenie naszych klientów.
Firma pozyskała wtedy swojego pierwszego strategicznego partnera : bawarską firmę Lauterbach GmbH, czołowego światowego dostawcy debuggerów i systemów śledzenia dla systemów mikroprocesorowych.

Kolejne lata to okres ciężkiej pracy, budowania i organizowania zespołu, zbierania doświadczenia i wiedzy, nabywanie umiejętności zarządzania firmą, zespołem, poszukiwanie nowych klientów i wyzwań, pozostając jednak w ściśle wyspecjalizowanej branży. Firma wchodziła w stan stabilizacji.

W 2008 roku w firmie GRYFTEC powstaje dział handlowy, a firma rozszerza swoją ofertę o dystrybucję wysoko wyspecjalizowanych produktów, narzędzi i oprogramowania mających zastosowanie w systemach wbudowanych. GRYFTEC mając do dyspozycji swój zespół inżynierów, dostarcza najwyższej jakości wsparcia technicznego klientom, na produkty diagnostyki, wsparcia projektowania i automatyki przemysłowej. Nasza wiedza techniczna i kompetencje, ułatwiają wprowadzenie zaawansowanych technologicznie produktów na polski rynek. Oferta handlowa rozszerza się z czasem, a nasze zaangażowanie i praca, wspierana przez Regionalne Centrum Innowacji i Technologii w Szczecinie, które pomogło nam w nawiązaniu współpracy z francuską firmą WESTLINE zostało nagrodzone nagrodą Network Stars w Antwerpii w 2010 roku przez organizację Enterprise Europe Network.

Wychodząc naprzeciw potrzebom polskiego rynku, w 2011 roku firma GRYFTEC wprowadziła do swojej oferty szkolenia specjalistyczne z zakresu tworzenia oprogramowania dla nowoczesnych systemów mikroprocesorowych jak i wykonywania projektów układów cyfrowych w oparciu o język opisu sprzętu VHDL.

Przełomowym rokiem dla firmy GRYFTEC jest rok 2012, w którym uzyskaliśmy nowego strategicznego partnera – niemiecką firmę MTU, producenta nowoczesnych silników diesla, stając się dostawcą usług eksperckich w zakresie techniki mikroprocesorowej, realizując kolejne coraz bardziej zaawansowane technologicznie projekty.

W roku 2013 został utworzony w firmie GRYFTEC wyspecjalizowany dział testowania oprogramowania i sprzętu dla systemów wbudowanych, poszerzając tym samym ofertę usług naszej firmy i pozwalając na wykorzystanie naszej specjalistycznej wiedzy, doświadczenia i kompetencji w kolejnym zakresie działalności.

Dzisiaj firma GRYFTEC jest już jednym z liderów polskich firm usługowych w branży informatycznej zajmującej się systemami wbudowanymi i szeroką pojętą techniką mikroprocesorową.